Facebook Twitter Youtube Flickr Instagram

Blog

Xhorxh Sorosi: Jam krenar për armiqtë që kam

Nga Putini deri te Trampi, nga Viktor Orbani dhe Xhi Xhinping, disa liderë botërorë kanë akuzuar manjatin hungarez se po...

George Soros

Blog

Obligacionet e përhershme mund ta shpëtojnë Bashkimin Evropian

Intervistë me Xhorxh Sorosin për “De Telegraaf” Sa do të zgjasë dëmi nga koronavirusi mbi ekonominë e eurozonës? Më gjatë...

Blog

Shteti nuk tregon saktësisht se sa pesticide përfundojnë në fushat maqedonase

Mijëra ton pesticide dhe plehra minerale derdhen në të lashtat dhe tokën maqedonase çdo sezon prodhimi. Shteti nuk ka informacion...

TEMAT