Facebook Twitter Youtube Flickr Instagram

Блог

Џорџ Сорос: Горд сум на непријателите што ги имам

Од Путин до Трамп, преку Виктор Орбан и Ши Џинпинг, неколку светски лидери го обвинуваат унгарскиот магнат дека сака да...

Блог

Трајните обврзници може да ја спасат Европската Унија

Интервју со Џорџ Сорос за De Telegraaf Колку долго ќе трае штетата од коронавирусот врз економијата во еврозоната? Подолго отколку...

Блог

Државата не кажува колку точно пестициди завршуваат на македонските ниви

Илјадници тони пестициди и минерални ѓубрива секоја производна сезона се истураат врз земјоделските култури и македонската почва. Државата нема точни...

Теми